piątek, 19 sierpnia 2016

Klaudia Kopiasz "Zapach szczęścia"

"Zapach szczęścia" to historia dwojga ludzi, którym życie kazało zmierzyć się z nie lada trudnościami.
"Takie jest życie. Nieprzewidywalne. Pewnego dnia budzisz się i wiesz, że ten dzień nie jest już taki piękny jak poprzedni, a mimo to musisz o niego walczyć."
Mia to młoda kobieta, która realizuje się zawodowo, ma wokół siebie kochających ludzi, jednak w jej życiu brakuje tego co najważniejsze. Miłości mężczyzny, romantycznych uniesień i szybszego bicia serca. Wszystko zmienia się w chwili, gdy dowiaduje się, że jest chora. Jesteście ciekawi jak potoczą się jej losy? 
Mia staje przed wielką próbą, taką, która nie jedną osobę rozłożyłaby na łopatki, ale nie ją. Owszem zdarzały się chwile zwątpienia, ale zmotywowana przez najbliższych nie poddaje się, walczy. Pokazuje jak silny ma charakter, ile wiary w sobie kryje i jak nadzieja potrafi pokonać wiele przeciwności losu.
Zafascynowana twórczością słynnego angielskiego pisarza, nie zdaje sobie sprawy, iż wkrótce spełnią się jej najskrytsze marzenia. 
"Ktoś kiedyś napisał, że podróże są wstępem do tego, by odnaleźć prawdziwego siebie. (...) Ten ktoś pisał o tym, że można, a nawet warto cieszyć się każdym momentem życia, rodzinnymi rozmowami, piciem wina, smakowaniem potraw, spacerem wzdłuż plaży przy akompaniamencie cykad. Zapragnęłam tego wszystkiego. (...) Dlatego wyruszyłam w podróż do miejsca, o którym wiedziałam, że mnie zachwyci. Chciałam się poczuć jak jeden z bohaterów powieści mojego ulubionego pisarza ... Albo po prostu poznać smak podróży, zapomnieć na chwilę o codzienności."
William Gart to człowiek przepełniony bólem i rozpaczą po śmierci ukochanej nażeczonej. Jego życie miało być idealne, jednak los całkowicie odmienił nie tylko jego historię, ale także jego jako człowieka. Zgorzkniały uważa, że jego życie straciło już sens, dodatkowo gnębią go wyrzuty sumienia, że nie było go wtedy, gdy ukochana najbardziej go potrzebowała.
"Kiedy kogoś naprawdę kochasz, nie pozwalasz, by jego wady zaważyły na twoim uczuciu. Prawdziwa miłość nie zna granic, nie kończy się na słabościach ukochanej osoby."
Kiedy rodzina oraz wydawca wywierają na Williamie coraz większą presję, aby wreszcie wydostał się ze swojej krainy smutku i zaczął wreszcie żyć, William wyrusza w podróż do miejsca, które kochała jego zmarła narzeczona. Ale czy tam znajdzie spokój, czy zazna odrobiny wytchnienia, czy dane mu będzie być szczęśliwym? Czy spotkanie tych dwojga naznaczonych przez los ludzi odmieni ich drogi?
"-Milczenie to ucieczka.
- Przed czym?
- Przed słowami, które mają potężną moc uzdrawiania, ranienia, podnoszenia na duchu, tworzenia obrazków w głowie, może nawet samej rzeczywistości -wyjaśniła.
- Uważasz zatem, że ktoś, kto nie ma nic do powiedzenia ucieka przed słowami? - Tym razem Mia milczała. - Nie wiesz, co odpowiedzieć, prawda? A może w niektórych sytuacjach, po prostu brakuje słów?"
"Zapach szczęścia" to książka ukazująca piękno, nie tylko miłości, wiary i nadziei, ale także przyrody samej w sobie. Autorka bardzo plastycznie przedstawiła krajobraz greckiej wyspy Zakynthos, czarując słowem jak za sprawą magicznej różdżki przenosi czytelnika w miejsce pachnące oleandrami, cytrusami i rozmarynem. To idealna propozycja na wakacyjne zaczytanie, bowiem dzięki Pani Klaudii znajdziemy się na wymarzonej wyspie pełnej niepowtarzalnych krajobrazów oraz pysznego jedzenia i przyjaznych Greków. 
Moja ocena: 8,5/10

2 komentarze:

  1. Bardzo podobała mi się ta książka. Szczerze polecam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W 100% popieram. Ja akurat miałam tę przyjemność czytać ją w idealnej ku temu scenerii, a mianowicie na wakacjach na Mazurach.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Drogi Czytelniku.
Dziękuję, że tutaj jesteś, pozostaw po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz to dla mnie wielka radość i satysfakcja, dlatego nie pozostanie on nie zauważony :) Jeśli w jakiś sposób poczułeś się zainteresowany tym, co piszę, zachęcam również do zaobserwowania bloga.
Miłego zaczytania ;)