niedziela, 31 lipca 2016

"Szczęśliwe zakończenie" Vera Falski

Czy czytając książki zastanawiacie się jak wygląda życie pisarza, z jakimi problemami musi się borykać? Odpowiedzi może udzielić Wam najnowsza książka Very Falski. 

Sonia Geppert vel. Sabina Czerniak to autorka bestselerowej sagi o organizatorce ślubów Amelii Kruk, dzięki której zdobyła nie tyle rzeszę fanek, ale także pieniądze, prestiż i uznanie wśród autorek lekkiej literatury dla kobiet. Jednak życie Sabiny już od dłuższego czasu przecieka jej przez palce, żyje w Warszawie, której szczerze nienawidzi, z mężem, który ją drażni i z córką, która przechodzi okres młodzieńczego buntu. Do tego ma już dosyć swojej bohaterki i przechodzi kryzys twórczy. Marzy, aby napisać powieść przez duże P, i zaistnieć w świecie wielkich pisarzy. Codzienność wcale jej w tym nie pomaga. Przyparta do muru postanawia iść za głosem serca i porzuca męża, Warszawę i dotychczasowe zobowiązania, aby osiedlić się w małym domku nad Bałtykiem. Wszystko od teraz miało być idealne, jednak takie nie było. Remont domku, który miał być miejscem inspiracji, rozwód, problemy zawodowe, nagonka medialna to tylko nieliczne problemy z jakimi musi zmierzyć się Sabina. Jednak najgorszy jest brak weny twórczej, bo jak tu cokolwiek mądrego i ambitnego napisać, jak w głowie brak pomysłów. Z pomocą przychodzą jej mieszkańcy Mikołowa, a zwłaszcza Kasia - właścicielka pensjonatu "Afrodyta" wraz z mężem Teo. W nadmorskim pensjonacie Sabina nie tylko znajdzie przyjaciół, ale także miłość, wewnętrzną siłę i szacunek do samej siebie.

"Szczęśliwe zakończenie" to zabawna, czasem wręcz ironiczna książka, którą czyta się dość lekko. Przyznam szczerze, że początkowo miałam niezbyt pochlebne odczucia co do tej książki, bałam się, że tak już zostanie, na szczęście z czasem cała historia zdobyła moją sympatię. 

Sabina na początku była dla mnie zbyt wyrafinowana, niewdzięczna. Kiedy trafiła do Mikołowa zmieniła się, otworzyła na innych. Z kolei Róża - córka Sabiny, to chyba najbardziej irytująca postać z jaką przyszło mi się zapoznać. Cieszę się, że autorka nie tylko skupiła się na Sabinie i jej problemach zawodowych i twórczych. Wpleciona w fabułę historia Kasi, bardzo podniosła walory tej książki. Żałuję tylko, że zakończenie nie jest jeszcze bardziej szczęśliwe, chodzi mi o relację Sabina - Borys. 
"Zawsze trzeba mieć w tyle głowy, że twoje szczęśliwe życie, do którego przywykłaś i nie wyobrażasz już sobie żadnego innego, może się skończyć. W jednej sekundzie.  I mieć jakiś plan awaryjny."
Moja ocena: 6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Drogi Czytelniku.
Dziękuję, że tutaj jesteś, pozostaw po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz to dla mnie wielka radość i satysfakcja, dlatego nie pozostanie on nie zauważony :) Jeśli w jakiś sposób poczułeś się zainteresowany tym, co piszę, zachęcam również do zaobserwowania bloga.
Miłego zaczytania ;)