czwartek, 30 czerwca 2016

"Kiedy pada deszcz" Lisa De Jong

"Kiedy dorastamy, tworzymy własną osobowość. Kształtowana jest przez naszą rodzinę, przyjaciół, okolicę, nasze talenty, słabości, zwycięstwa i porażki. Na szczęście, kiedy stajemy się dorośli, wiemy już, kim jesteśmy. Niemal mi się to udało. Znajdowałam się na krawędzi poznania kim jestem. Wszystko to jednak zostało mi odebrane, ponieważ ktoś w jedną noc postanowił zniszczyć całą moją siłę. Muszę ją jakoś odbudować. Inaczej nic mi już nie pozostanie."
 Kiedy zabierałam się do czytania książki autorstwa Lisy De Jong nie wiedziałam na jaki maraton emocjonalny się decyduję. Totalny rollercoaster uczuć, mieszanka wybuchowa, przy której płakałam jak bóbr. Książka ściska za serce, sprawia, że współczujemy bohaterom, a jednocześnie współodczuwamy każdą komórką naszego ciała cierpienia i radości, z jakim zmagają się Kate, Asher i Beau. 
Z początku pojawiał się gniew i złość na Kate, jednak kiedy poznałam czemu podjęła taką decyzję, zrozumiałam ją. Ona uważała się za słabą, aczkolwiek dla mnie była strasznie silna, bo odsunąć od siebie wszystkich i wszystko, by w samotności cierpieć i przeżywać swój koszmar, trzeba mieć w sobie nie lada odwagę. 
Kiedy w jej życiu pojawił się Asher, Kate zapragnęła żyć. Połączyły ich tajemnice, a jemu przyświecał tylko jeden cel sprawić, by ta smutna dziewczyna uśmiechała się. 
"Asher sprawia, że czuję się bezpieczna. Cegła po cegle rozebrał wszystkie moje mury, a im mniej ich było, z tym większą ochotą go witałam."


Do tego jeszcze Beau. Cudowny przyjaciel, który pomimo odrzucenia jest nadal z Kate, kocha ją nie tylko jako przyjaciółkę, ale głównie jako jego przyszłość. Jednak kiedy w życiu Kate pojawia się Asher, on z bólem serca odsuwa się w cień, by później powrócić. 

"Myśl o mnie, kiedy pada deszcz."

Ja z pewnością pomyślę o tej wspaniałej, rozdzierającej serce książce.

Moja ocena: 9,5/10

Lifehouse "Everything" - przeczytajcie książkę, a zrozumiecie.

3 komentarze:

  1. Utwierdziłam mnie w przekonaniu, że czym prędzej powinnam zamówić tę książkę. To będzie moje małe wyzwanie na przyszły tydzień :) Piękne cytaty... Zazdroszczę Ci, że już znasz tę historię.

    OdpowiedzUsuń
  2. piekna ,piękna i znowu kolejna która wyciska mozre łez

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam wiele dobrego o tej książce, ale nie miałam przyjemności jej czytać... jeszcze :) Może razem z kontynuacją się uda :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Drogi Czytelniku.
Dziękuję, że tutaj jesteś, pozostaw po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz to dla mnie wielka radość i satysfakcja, dlatego nie pozostanie on nie zauważony :) Jeśli w jakiś sposób poczułeś się zainteresowany tym, co piszę, zachęcam również do zaobserwowania bloga.
Miłego zaczytania ;)