czwartek, 24 listopada 2016

Coś dla malucha: "Rety! Jakie niesamowite..."


Czy Wasze dzieci zarzucają Was ciągle pytaniami Dlaczego? Jak? Po co?, a może należą do tych które lubią słuchać ciekawostek o otaczającym je świecie? Jeśli tak, to mam da Was dwie cudowne książki, które w zabawny, trochę zwariowany i bardzo kolorowy sposób przybliżą niesamowite i wprawiające w osłupienie fakty dotyczące zwierząt i ludzkiego ciała. Sądzę, że nie tylko dzieciom, ale także dorosłym te dwie propozycje od Wydawnictwa Olesiejuk wydadzą się interesujące. Koniecznie zajrzyjcie do środka.


"Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta"

Przypuszczam, że ciężko byłoby znaleźć dziecko, które w dzieciństwie nie interesowałoby się fauną. Zwierzęta bardzo często są bohaterami bajek, książek, w przedszkolu i szkole dzieciaki poznają wiadomości z tego zakresu, więc czemu nie pójść o krok dalej. Owszem możecie pomyśleć, że przecież książek o zwierzętach jest cała masa na rynku wydawniczym, jednak ja jak do tej pory z taką jeszcze się nie spotkałam. Dlaczego? Przede wszystkim jeśli spojrzymy na "Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta" oczami dziecka zauważymy w pierwszej kolejności świetną szatę graficzną, wielkie, kolorowe rysunki zwierząt, dopiero potem tekst. Czasem napisany drobnym maczkiem, czasem wielki i pogrubiony, czasem prosty, a innym razem powywijany we wszystkie strony. Wszystko sprowadza się do tego, aby przykuć uwagę, zaciekawić, zainteresować. Informacje są zwięzłe, bez tłumaczenia dlaczego tak się dzieje. Kilka wiadomości możemy znać, ale w znacznej większości nawet my dorośli zrobimy wielkie oczy. Bo czy na przykład wiecie, że odciski palców koali wyglądają jak ludzkie i nawet oficer policji nie zauważyłby między nimi różnicy? Alko kiedy ząb krokodyla wypadnie, na jego miejsce wyrasta nowy, i tak w ciągu życia krokodyl ma około 3000 zębów? A niedźwiedzie polarne mają czarną skórę, a włosy ich sierści nie są białe, jak nam się wydaje, tylko przezroczyste? Te oraz wiele wiele więcej ciekawostek znajdziecie w książce "Rety! Jakie niesamowite są zwierzęta".


"Rety! Jakie niesamowite jest ludzkie ciało"

Podobną oprawę znajdziecie też w tej książce, z tym że dotyczy nie zwierząt, ale nas, ludzi, a konkretniej naszego ciała, a musicie przyznać, że nasze ciało jest naprawdę niesamowite. Znów piękna paleta kolorów, wielkie ilustracje i cała masa ciekawostek o tym, jak funkcjonuje nasz organizm. Znajdziecie tu fakty dotyczące pracy mięśni, szkieletu, zmysłów, krwi i serca, ale nie tylko. 

Wiecie, że mysz ma więcej kości niż dorosły człowiek, a w ciągu życia przesypiamy ponad 25 lat? Kaszel zaś wydobywa się z ust z prędkością 100 km na godzinę, a kichanie może osiągnąć prędkość aż 160 km ma godzinę! 
Na 32 stronach znajdziecie mnóstwo tym podobnych informacji. 
Jeśli chcecie wzbudzić w Waszych dzieciach ciekawość to zajrzyjcie do tych książek, bo warto. Wiedza nie musi być nudna. Polecam!

Pozdrawiam serdecznie.

2 komentarze:

  1. Ta druga książka wydaje się być rewelacyjna! Chyba sama się o nią pokuszę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam. Ja wielokrotnie byłam zaskoczona. Pozdrawiam

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Drogi Czytelniku.
Dziękuję, że tutaj jesteś, pozostaw po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz to dla mnie wielka radość i satysfakcja, dlatego nie pozostanie on nie zauważony :) Jeśli w jakiś sposób poczułeś się zainteresowany tym, co piszę, zachęcam również do zaobserwowania bloga.
Miłego zaczytania ;)