czwartek, 20 czerwca 2019

"Pościg" Elle Kennedy (Book Tour)

Elle Kennedy to kanadyjskiego pochodzenia autorka romansów. W 2010 roku została nominowana do prestiżowej nagrody RITA Award za swoją debiutancką powieść "Silent Watch". Ponadto nominowano ją do Goodreads Choice Award w kategorii: najlepszy romans. Już od najmłodszych lat wiedziała, że pragnie zostać pisarką i już jako nastolatka usilnie próbowała spełnić to marzenie. Na chwilę obecną pisze dla kilku różnych wydawców. Ponadto twierdzi, iż uwielbia silne bohaterki oraz seksownych alfa bohaterów. Jest autorką cyklu "Off-Campus", w skład którego wchodzą książki "Układ", "Błąd", "Podbój" oraz "Cel". Książka "Pościg" otwiera jej nowy cykl "Briar U".

Pełna namiętności opowieść o dwojgu młodych ludzi, którzy odkrywają, że choć wzajemnie doprowadzają się do szału, nie mogą bez siebie żyć…

Summer to dziewczyna z wyższych sfer, pozornie pochłonięta wyłącznie zakupami i wyglądem. Fitz jest hokeistą, który realizuje swoje marzenia dzięki graniu w drużynie uniwersyteckiej, co zapewnia mu opłacenie upragnionych studiów. To seksowny i ponury facet, którego tatuaże i sposób bycia zupełnie nie pasują do Summer. Jednak obydwoje czują do siebie ogromny pociąg. Wszystko wydaje się iść ku dobremu, jednak kilka nieuważnych słów Fitza sprawia, że urażona Summer odsuwa się od niego, by zacząć flirtować z jego kolegą z drużyny. Jednak obydwoje nie mogą o sobie zapomnieć, zwłaszcza że widzą się codziennie, gdyż zostają współlokatorami. Dzięki temu Fitz poznaje bliżej dziewczynę i radykalnie zmienia o niej zdanie…
Główni bohaterowie, Summer i Fitz, pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, więcej ich dzieli niż łączy, a jednak coś ich do siebie wzajemnie przyciąga. Ona żywiołowa i bardzo otwarta, chcąca zjednać sobie wszystkich wokół, aby udowodnić, że jest czymś więcej niż tylko ładnym opakowaniem z bogatymi i wpływowymi rodzicami. On, natomiast zawsze wolał ukrywać się w cieniu i nie wychylać, pozostawać we własnym świecie, gdzie zawsze czuł się pewniej i bezpieczniej. Na pierwszy rzut oka nie mogą ofiarować sobie nic poza fizyczną przyjemnością, ale to nie do końca prawda. Oboje mają swoje skrzętnie ukrywane sekrety i demony, które nie pozwalają na całkowitą szczerość, nawet względem siebie.

Czytając "Pościg" nie nastawiałam się na tyle różnorodnych emocji. Wśród nich prym niestety wiodła irytacja. Bohaterowie bardzo często działali mi na nerwy, miałam wrażenie, że ta dwójka będzie wiecznie się rozmijać i zabawa w kotka i myszkę nigdy się nie skończy. Summer nie do końca przypadła mi do gustu. Choć bardzo starała się zetrzeć wrażenie powierzchownej i płytkiej, dla mnie nadal została rozpieszczoną córeczką bogatego tatusia. Oczywiście nie można odmówić jej poczucia humoru, czy wręcz wrodzonej zdolności do pakowania się w kłopoty. Z kolei postać męska dużo bardziej do mnie trafiła, była zwyczajnie lepiej nakreślona. 

Z przykrością stwierdzam, że poprzednia seria bardziej mi się podobała, nawet jeśli nie przeczytałam jej całej :) Ale może to czas sprawił, że już inaczej podchodzę do tego typu książek? Może zwyczajnie problemy młodych bohaterów są dla mnie zbyt trywialne? Kto wie? 
Podsumowując, "Pościg" nie jest to literatura najwyższych lotów, sporo w nim przewidywalności, czy wręcz infantylności, nie zapadnie też w pamięć. Ale nie żałuję czasu poświęconego tej książce, bo ile się uśmiałam to moje, nadenerwowałam też, ale to już lepiej przemilczmy ;)

Książkę przeczytałam dzięki Michalinie z @ksiazkowy_swiat w ramach instagramowego Book Tour.

Tytuł: Pościg 
Cykl: Briar U (tom 1)
Autor: Elle Kennedy
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Data wydania: 5 marca 2019
Ilość stron: 424
Kategoria: literatura obyczajowa i romans
Wydawnictwo:


4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Drogi Czytelniku.
Dziękuję, że tutaj jesteś, pozostaw po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz to dla mnie wielka radość i satysfakcja, dlatego nie pozostanie on nie zauważony :) Jeśli w jakiś sposób poczułeś się zainteresowany tym, co piszę, zachęcam również do zaobserwowania bloga.
Miłego zaczytania ;)