Coś dla malucha...


Kącik "Coś dla malucha..." postanowiłam stworzyć głównie z myślą o mojej córeczce. Gdzieś przeczytałam, że dziecko jest jak walizka, ile do niej włożymy, tyle wyjmiemy w przyszłości. Oczywiście nie chodzi o ilość, ale jakość. Warto zatem podsuwać dzieciom coś, co stanowi pewną wartość, mówi o czymś ważnym i poprzez proste historyjki kształtuje charakter maluszka, czy daje mu podstawy do zbudowania swojego systemu wartości. Chciałabym zatem, aby kącik "Coś dla malucha..." był tym co wspomoże wszystkich, którym zależy na swoim największym skarbie. Co tu znajdziecie? Propozycje książek dla maluchów, ich recenzje, pomysły na kreatywne zabawy i tym podobne zagadnienia. Co miesiąc będę starała się coś nowego zaproponować, wszystko oczywiście przy współudziale mojej córki. Takie są założenia, ale jak wiadomo, wszystko się wyklaruje w trakcie tworzenia. 
Jak Wam się podoba pomysł? Zapraszam do komentowania. 

*****

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)." Justyna Bednarek


Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.
Ilustracje Daniel de Latour
Wydawnictwo Poradnia K
Data wydania 01.04.2015
Liczna stron 160
Moja recenzja TUTAJ*****

"Głoska R śpiewająco" Olga Pawlik

Książeczka jest przeznaczona dla dzieci utrwalających wymowę wywołanej już głoski R, ale także dla maluchów, które dopiero przygotowują się do jej realizacji. Aby urozmaicić dzieciom naukę, zaproponowano wierszyki, zagadki i piosenki, w których głoska R pojawia się z dużą częstotliwością. Utwory zostały dodatkowo zarejestrowane na płycie CD. Tekstom towarzyszą kolorowe obrazki, które ułatwią dziecku zapamiętanie słów piosenek. 


Ilustracje Olga Pawlik

Wydawnictwo Harmonia
Data wydania 2012
Liczna stron 80

Moja recenzja TUTAJ*****

2 komentarze:

  1. Podoba mi się o tej walizce ;D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak mi się jakoś skojarzyło, tym bardziej, że ja do mojej "walizki" wkładam już czwarty rok, i czasem wyjmę z niej coś pięknego, a czasem niestety coś gorszego ;)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Drogi Czytelniku.
Dziękuję, że tutaj jesteś, pozostaw po sobie jakiś ślad. Każdy komentarz to dla mnie wielka radość i satysfakcja, dlatego nie pozostanie on nie zauważony :) Jeśli w jakiś sposób poczułeś się zainteresowany tym, co piszę, zachęcam również do zaobserwowania bloga.
Miłego zaczytania ;)